חיטוי משטחים

אפקטיבי הדברות מומחים בתחום חיטוי משטחים עם ניסיון של למעלה מ-35 שנה.

להצעת מחיר וייעוץ חינם

למה צריך חיטוי משטחים?

תקן חדש בשם ISPM 15 קבע כי משטחים המיוצאים לחוץ לארץ חייבים לעבור חיטוי. חיטוי משטחים חשוב על מנת לשמור
על המשטחים מפני מזיקים שונים. לדוגמה, משטחי עץ חייבים לעבור את חיטוי המשטחים כדי להגן על המשטח מפני מזיקי עץ. משטחי עץ יכולים לנוע בין כלובים, לוחות, תופים וכו'… משטחי עץ עלולים להכיל מזיקים שונים הכוללים תולעים וחרקים שונים היכולים להזיק לצמחייה. הבעיה עם המזיקים האלו היא שהם עוברים מהמשטחים. המזיקים מגיעים ממשטחי העץ ועוברים לעצים אחרים בהם הם מתחילים את שלב ההתרבות. המזיקים האלו גורמים לנזקים גדולים מאוד בעצים אליהם הם מגיעים ויכולים להתפשט ביערות ואף להגיע אל תעשיות העץ המקומיות. מכאן הוקם התקן החדש אשר מחייב משטחי עץ הנשלחים לחוץ לארץ לעבור חיטוי משטחים מקצועי.

שלבי חיטוי משטחים

כדי לעמוד בתקן החדש, עליכם לבצע את חיטוי המשטחים מקצועי ויסודי שיעמוד בתקן ושיאפשר לכם לייצא משטחי עץ לחוץ לארץ. חיטוי משטחים מקצועי ויסודי יעבוד בצורה הבאה: ראשית, יש לדעת שחיטוי המשטחים יבוצע על ידי חומר בשם מתיל ברומייד. מתיל ברומייד הוא החומר העומד בתקן ולכן יש לוודא שחיטוי המשטחים מתבצע על ידי החומר הזה. לאחר מכן יתבצע איטום משטחי העץ באמצעות ניילון שישתרע על גבי המשטח כולו. לתוך יריעת הניילון יוחדר מתיל ברומייד, החומר המחטא. על החומר להיות מוחדר ברמת ריכוזיות מתאימה. לאחר החדרת החומר, על המחטאים לבצע בדיקה מקיפה של דליפות, ובנוסף, לבצע בדיקת ריכוזיות. על גבי המשטח יודבקו מדבקות אזהרה. בסופו של דבר, חיטוי המשטחים ייערך במשך יממה אחת. בסוף תהליך החיטוי, המשטחים יוחתמו באמצעות חותמת מתאימה המעידה על ביצוע החיטוי. בנוסף, אישורים אודות חיטוי המשטחים יונפקו בשפה העברית ובשפה האנגלית.

חיטוי משטחים אצל אפקטיבי הדברות

על מנת שתוכלו לייצא את משטחי העץ לחוץ לארץ, תהיו חייבים לעמוד בתקן. כדי להיות בטוחים שאתם עומדים בתקן פנו לאפקטיבי הדברות. אפקטיבי הדברות ידאגו לחטא את המשטחים שלכם בצורה שתעמוד בתקן ותאפשר לכם לייצא את משטחי העץ לחוץ לארץ.

אנו באפקטיבי הדברות, הדברה בירושלים, מתמחים בחיטוי מקצועי ויסודי מפני חיידקים (גם סלמונלה) לכל הסקטורים במשק.
ביצוע העבודה מתבצע ע"י מיכשור מתקדם בשילוב חומרים ברמה גבוה וכמובן עם ידע וניסיון רב.