חדקונית הדקל

אפקטיבי הדברות מומחים בתחום חדקונית הדקל עם ניסיון של למעלה מ-35 שנה.

להצעת מחיר וייעוץ חינם

בשנים האחרונות התפשטה התופעה בצורה דרסטית בארץ ולא קיים כמעט איזור אשר חדקונית הדקל לא הגיעה אליה. זה החל באיזור השפלה והתפשט לכל חלקי הארץ. כמובן ולא פסחה על איזור הבקעה ששם מצוי גידולים רבים של עצי דקל ועד ירושלים בירתנו. ישנם דברים חיוניים שאנו חייבים לדעת לגבי מזיק זה. אחד הדברים שמושך משמעותית את החדקונית לדקל עצמו הוא חיתוך ענפי הדקל, מכיוון שאנו מנסרים את הענפים אנו גורמים לשיחרור פרומון וריח שמושך את החדקונית לעץ עצמו במיוחד את הענפים הירוקים. אפשרי לנסר רק ענפים יבשים לגמרי. יש תקופה קצרה שכן אפשרי לנסר את הענפים והם חודשים דצמבר, ינואר ופברואר, מכיוון שבחודשים אלו הטמפרטורות צונחות ולכן פעילות חדקונית הדקל גם נמוכה ביותר. למי שמגדל דקל חייב להיות ערני לגבי החדקונית ואף לעשות טיפול מונע ע”י מדביר מוסמך ומקצועי שידע לתת מענה לבעיית חדקונית הדקל. בשנים האחרונות המועצות והעירייה מודעות למצב וחלקן אף עוקרים עצים.

עצי התמר נפוצים מאוד בישראל. אנחנו נהנים מצילם, מיופים ומפירותיהם. עם זאת לעצי התמר יש אויב גדול אחד והוא חדקונית הדקל. זוהי למעשה חיפושית אדומה שאורכה 3 סנטימטרים בלבד. היא מטילה ביצים בתוך עצי התמר, עד שאלה בוקעים ומכרסמים את כפות התמרים. בסופו של דבר החיפושיות הרבות מכרסמות בעץ וגורמות למותו.

עץ דקל
עץ דקל
חדקונית הדקל
חדקונית הדקל

איך ניתן לזהות את סימני חדקונית הדקל?

קיימים כמה נזקים של חדקונית הדקל שכדאי להכיר. ראשית, עץ הנגוע בחדקונית יתחיל להיהרס מהחלק העליות שלו ועד למטה. בתחילה ניתן יהיה לראות פגיעה בצמרת של העץ ולאחר מכן ענפי העץ יתחילו להתמוטט עד למותו של התמר. כמו כן, לא פעם ניתן לראות כרסום בכפות התמרים. ברגע שהעץ מתחיל להראות סימני מצוקה, בדרך כלל אין כל כך מה לעשות. אך כדי להקדים תרופה למכה, חשוב לשים לב אם לעץ יש עלים צהובים מעבר לרגיל, כך שניתן יהיה לבצע ריסוס מבעוד מועד.

מהן דרכי הטיפול לבעיית חדקונית הדקל?

כאמור, כמעט שלא ניתן למנוע את התפשטותה של חדקונית הדקל. עם זאת, מכיוון שהחיפושית נמשכת בדרך כלל לענפים מתים, מומלץ להקפיד על גיזום העץ. כמו כן, חשוב לקרוא לחברת הדברה מקצועית לצורך ביצוע ריסוס. הצוות המקצועי
קודח חורים קטנים בתוך העץ ומחדיר את חומר ההדברה כדי למנוע את התפשטותה של חדקונית הדקל. מדובר בפעולה
יסודית הדורשת מקצועיות, ולכן חשוב לקרוא לעזרתה של חברה מקצועית, מנוסה ואמינה.

החברה אשר עושה את כל ההבדל

מחפשים חברה מקצועית שתשים קץ לכל הכרסומים וענפי העץ המתים של עצי הדקל? חברת אפקטיבי הדברות היא חברה מקצועית ומנוסה המציעה פתרונות הדברה איכותיים. מדובר בעסק משפחתי שיש לו ניסיון רב בתחום ההדברות. מדובר בחברה מוסמכת שיש לה רישיון לבצע הדברות מטעם המשרד להגנת הסביבה. מעבר לכך, החברה עוסקת לא רק בהדברת חדקוניות הדקל, אלא גם בהדברה של מגוון רחב של מזיקים: נמלים, תיקנים, יתושים, זבובים, עקרבים, חולדות, עכברים ועוד.

אם גם אתם סובלים ממכה של חדקוניות הדקל המאיימות על עצי הדקל שלכם, כדאי לפנות לאפקטיבי הדברות המתמחה
בתחום הדברה בירושלים ולהציל את העצים.